pumpurs.1s.lv

 

Montesori istabas ATVĒRTO DURVJU DIENAS!   Mans sapnis piepildījās un 2013. gada janvārī notika pirmās nodarbības mūsu Montesori istabā. Man tik ļoti negribas to saukt par kabinetu- tas skan auksti. Montesori istaba – tā ir sagatavota vide, kas padara iespējamu bērna saskarsmi ar viņa paša garu. Vieta, kur mēs dodam iespēju bērnam pierast dzirdēt savu apziņas balsi, nevis dot priekšroku ārējas autoritātes viedoklim par to, kas ir un kas nav jādara.

    Tagad ir pienācis laiks mūsu durvis vērt plašāk un tieši tāpēc mēs š.g. 13. un 14. septembrī aicinām ikvienu interesentu uz Montesori istabas ATVĒRTO DURVJU DIENĀM.

 13. septembrī

  • no plkst. 15:00 – 18:00 individuālas sarunas par un ap Montesori pedagoģiju. Atbildēšu uz Jūsu jautājumiem.
  • no plkst. 18:30 – 20:30 nodarbība vecākiem „Dot bērnam to labāko”.

   Montesori metode ir viens no ceļiem, kā veiksmīgi attīstīt bērna emocionālos, intelektuālos un fiziskos dotumus. Montesori pedagoģijas centrā ir bērns, un tajā liela nozīme ir sagatavotai videi, kas sekmē bērna paša attīstības procesus ir ļoti liela nozīme. Pieaugušo ziņā ir šādu vidi izveidot. Vecāki to var radīt saviem bērniem mājās. Nodarbības laikā tad arī runāsim par to, kā radīt bērnam piemērotu vidi mājās. Runāsim par bērna jūtīguma periodiem un par to, kāpēc ir svarīgi neatslābt tad, kad esam palaiduši bērnu bērnudārzā. Runāsim kā atraisīt bērna patieso, dziļo interesi, kas nav vecāku vai pedagogu uzspiesta. Kopīgi pārrunāsim vienu no galvenajiem Montesori principiem „Palīdzi man to izdarīt pašam” un cik svarīgi to mums kā vecākiem reizi pa reizei pašiem sev atgādināt. Būs iespēja gūt idejas bērna attīstībai noderīgu un vērtīgu lietu izgatavošanai no vienkāršiem, pieejamiem izejmateriāliem.

 14. septembrī ciemos esam aicinājuši Montesori pedagoģi, bloga https://mammassmaids.net/ autori un 3 bērnu māmiņu Evelīnu Sproģi.

  • no plkst 11:00 – 12:30 Evelīna vadīs nodarbību vecākiem „Montesori mājas apstākļos”. Evelīna dalīsies savā pieredzē kā viņa izmanto Montesori pedagoģijas principus audzinot savus bērnus un kā viņai tas izdodas, kā arī parādīs savus pašgatavotos materiālus
  • no plkst. 14:00 – 16:00 Evelīna vadīs nodarbību bērniem (vecumā no ~3-7gadiem) kopā ar vecākiem „Saules sistēma”

 Uz abām nodarbībām vecākiem un nodarbību „Saules sistēma” ir iepriekšēja pieteikšanās (zvanot pa tel. 29352622 vai rakstot e-pastu biedribapumpurs@inbox.lv), lai varam sagatavot nepieciešamo skaitu izdales materiālus. Vēršam uzmanību, ka vietu skaits mūsu telpās ir ierobežots, tāpēc lūgums uz nodarbībām pieteikties līdz 11. septembrim.

 Būt vecākiem nav nemaz tik viegli, bet tas ir mīļi, un dod galveno piepildījumu mūsu dzīvei. 

Lai mums visiem kopīgi izdodas!
 

Jolanta

Komentāri (0)  |  2013-08-28 14:25  |  Skatīts: 1402x

Atpakaļ