pumpurs.1s.lv

 

Praktiskās dzīves vingrinājumi bērniem


Praktiskās dzīves vingrinājumi -  kustību treniņš.
Marija Montesori uzsver, ka tā nav nekāda spēlēšanās. Tā ir lietu izzināšana. 
Katrā virtuvē ir neskaitāmas šāda veida darbības iespējas, izšķirošais – lai mātei pietiktu pacietības un lai viņai sagādātu prieku to visu atļaut. 
Bērnam motivējošs ir process, nevis rezultāts!
Praktiskās dzīves vingrinājumu materiālus ikviens var sagatavot pats.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-24 09:46  |  Skatīts: 1810x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Sajūtu materiāli un sajūtu vingrinājumi


 
Komentāri (0)  |  2013-02-17 01:35  |  Skatīts: 1013x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Visi nav vienādi...


Montesori pedagoģijas metodi iemīlu arvien vairāk..dažiem saviem draugiem, jau esmu teikusi, ka process ir lipīgs...lai uzmanās ...ar katru novadīto nodarbību es saprotu, ko tā var dot bērniem...cik viņu intereses un izvēle ir dažādas...

"Kāpēc katrs bērns izvēlas atšķirīgas nodarbes? Montesori skaidro, ka tas nav automātisks process, bet gan no iekšienes nākoša iedzimta nosliece.....
...Visi trīsgadnieki nav vienādi, arī tad, ja ir auguši vienādos apstākļos. Un visi četrgadnieki tāpat nav vienādi. Katram no viņiem ir sava neatkārtojama patība. Šī bikli vīdošā patība ir trausla, un ir vajadzīga mīlestības caurstrāvota palīdzība, lai tā pilnībā atraisītos. ...Vecāku un audzinātāju pienākums ir palīdzēt katram bērnam attīstīt savu potenciālu, to, kas viņi patiešām ir, nevis mūsu iztēles augļus par bērna nākotni" (M.E.Maunza grāmatā "Kā atmodināt un kopt bērna iekšējo dzīvi")

...
Komentāri (0)  |  2013-02-14 15:58  |  Skatīts: 926x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Tā nav tikai metode, tas ir vēstījums...


Man bija iespēja pabūt Mērijas Ellenas Maunzas (ASV) grāmatas "Kā atmodināt un kopt bērna iekšējo dzīvi". Grāmatas autore iedvesmoja vairāk kā bija cerēts.
Mērija Ellenai ir 40 gadu pedagoģijas darba pieredze Montesori pirmsskolas un pamatskolas izglītības struktūrās, skolotāju audzinātāja.
Un grāmatas atvēršanas svētkos viņa par Montesori metodi teica "Tā nav metode, tas ir vēstījums"
Lasu grāmatu un arvien vairāk saprotu, ka tas ir tieši tas, kāpēc šī metode tik ļoti aizrāvusi mani...šis vēstījums...
...
Komentāri (0)  |  2013-02-14 15:53  |  Skatīts: 1035x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


par Mariju Montesori


sadaļa: MONTESSORI

   Lai labāk izprastu Marijas Montesori pedagoģisko darbību, vēlams iepazīties arī ar viņas biogrāfiju un viņas radošo darbību attīstībā.
Marija Montesori piedzima 1870.gada 31.augustā mazā ostas pilsētiņā Chiaravalle, Itālijas provincē.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-02 01:11  |  Skatīts: 1709x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Projekts!


   sadaļa: MONTESSORI

    Biedrība Olaines ģimeņu atbalstam "Pumpurs" ir uzsākusi projekta „Montessori didaktisko materiālu un pamatlīdzekļu iegāde biedrībai Olaines ģimeņu atbalstam "Pumpurs"" īstenošanu. Projekta ietvaros tiks iegādāti Montessori materiāli un pamatlīdzekļi kvalitatīvu Montessori nodarbību norisei Olaines novada bērniem, t.sk. bērniem ar īpašām vajadzībām un mācīšanās grūtībām, tādējādi paplašinot un uzlabojot biedrības sniegtos pakalpojumus Olaines bērniem un viņu vecākiem.
...
Komentāri (0)  |  2012-11-24 22:10  |  Skatīts: 880x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Darbojamies...


SADAĻA:    MONTESSORI

   Aiz loga sārtojas kļavu lapas. Paukšķēdami zemē krīt kastaņi un zīles. Mainās pasaule ap mums un tas viss ir tik brīnumaini!
    Mēs?...mēs turpinām darboties, lēnām un pamazām ejam pa izvēlēto taciņu. Nu jau ir izdzīvotas atkal  divas nodarbības. Pirmajā no tām prezentēju bērniem gadalaiku apli un gada ķēdi, kas sastāv no 366 pērlītēm - katram gadalaikam savā krāsā un katram mēnesim savā tonī. Runajām par gadalaiku maiņu, meklējām ķēdē esošā datuma pērlīti un dzimšanas dienu pērlītes, skaitījām cik atlicis līdz gada beigām, un runājām par norisēm dabā katrā no  gadalaikiem. Otrajā nodarbībā veidojām katra bērna dzīves ķēdi no dabā pieejamiem materiāliem un runājām par mūsu laiku lielajā laika ritumā. Beigās salīdzinajām manu dzīves ķēdi, kurā mēnešus vairs neskaitījām, ar bērnu dzīves ķēdi. Ui, kas par bērnu izsaucieniem, ieraugot manu ķēdi !!! :))
...
Komentāri (1)  |  2012-10-09 09:10  |  Skatīts: 1969x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Kartiņas vārdu krājuma paplašināšanai


  sadaļa: MONTESSORI

 Jau iepriekšējā rakstā „Visa laba Jāņuzāle..." minēju, ka esmu sagatavojusi jaunu kartiņu materiālu bērna vārdu krājuma paplašināšanai. Šoreiz gribu Tev pastāstīt, kas tas ir par materiālu un kā ar to darboties.
Kartiņas vārdu krājuma paplašināšanai ir viens no Montessori valodas materiālu vingrinājumiem. Tas ir lielisks veids, kā bērnam apgūt daudz jaunus vārdus un izzināt pasauli. Kartiņu materiāls var būt ļoti dažāds un plašs. Tas ir materiāls, ko katra mamma var mājās izgatavot pati, iekļaujot tajā tieši tās tēmas, kas varētu būt aktuālas bērnam konkrētajā brīdī.
...
Komentāri (0)  |  2012-07-10 09:03  |  Skatīts: 3196x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


par to runāja jau pirms 100 gadiem...


  Nu jau gandrīz gadu apgūstu Montessori pedagoģiju bērnu izglītības un attīstības centrā  "Montessori bērnu mājā" pie Kates Pelēces. Es apbrīnoju to, ko Marija Montessori ir devusi pasaulei jau pirms 100 gadiem, un es nekādi nesaprotu kāpēc vēl aizvien tas ir tikai alternatīvās pedagoģijas virziens. Pareizāk sakot, nojauta man ir, bet skaļi neteikšu. Man noteikti ir paveicies, ka mans Montessori pedagogs ir tieši Kate.
   Tad, kad mēs kursos tikām pie kosmiskās audzināšanas tēmas, es dziļi iekšā sajutu, re, kāpēc tieši Montessori pedagoģiju gribēju apgūt un kāpēc man gadu vajadzēja stāvēt rindā, lai uz šiem kursiem vispār tiktu. Tas viss tik ļoti sasaucas ar to, par ko runājam Inese Prisjolkovas semināros un manām iekšējām sajūtām. Iespējams, ka mācoties gadu iepriekš, visas šīs lietas nemaz nebūtu tā uztvērusi. Vienmēr viss notiek īstajā laikā un īstajā vietā, vai ne?
...
Komentāri (0)  |  2012-07-06 10:33  |  Skatīts: 972x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Visa laba Jāņuzāle...


   Bērnībā vasaru pavadīju laukos pie krustmātes. Jau toreiz apzinājos, kas tā ir par vērtību, kamēr citas draudzenes  visu vasaru nīka uz pilsētas akmeņiem. Ejot uz siena pļavu (toreiz vēl visu nepresēja un bija iespēja iemācīties sienu sakraut gubās), mana krustmāte pa ceļam vienmēr mācīja dažādus augu nosaukumus. Vēlāk izaugot, man bija liels izbrīns, ka daudzi nezina, kā man pašai šķita, pat ļoti izplatītu un bieži sastopamu augu nosaukumus. Tagad gatavojoties Jāņiem,  tāpat vien staigājot pa Olaini, sāku mazai meitiņai (3,5 gadi)  stāstīt, kas ir tās par puķītēm, kas aug un zied tepat - asfalta malā. Tas ir baltais āboliņš, tas sarkanais jeb pļavas āboliņš, bet te mežrozīte smaržo, un kaimiņiem zem loga papardīte aug. Mazai dikti iepatikās šis process.
...
Komentāri (0)  |  2012-07-02 14:28  |  Skatīts: 866x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.