pumpurs.1s.lv

 

Parādiet bērniem!


Lieliska iespēja vērot, kas notiek strāķu ligzdā.
https://slitere.lv/baltijas-zala-josta/starku-kamera/

un arī mazā erģļa ligzdā
https://www.lu.lv/tiesraide/3/


Komentāri (0)  |  2013-05-13 09:18  |  Skatīts: 802x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Jauniešu aktivitātes Olainē!


 
Komentāri (0)  |  2013-04-18 16:51  |  Skatīts: 845x         Ieteikt draugiem       TweetMe


Bērnu zinātnes centrs Cēsīs


   Šajā vasarā, manuprāt, viena no ģimeņu visapmeklētākajām vietām ir Tartu AHAA centrs. Nu, tur arī mēs gribam aizbraukt. Kamēr uz Tartu vēl tikai plānojam doties, izlēmām, ka jāapskata, kas pašu mājās notiek un devāmies uz Cēsu Zinoo.
   Arī Z(in)oo piedāvā dažādas interaktīvas ekspozīcijas, lai ikviens pats varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Bija ļoti interesanti. Izmēģinājām visu, ko vien varēja izmēģināt - braucām ar neparastiem kartingiem, veidojām zobratu pārnesumus, skatījāmies zibeni, sēdējām uz naglu krēsla, skatījāmies skaņu utt. Tā kā bijām sestdienā, tad apmeklētāju bija daudz. Reizēm likās, ka varēja būt mazāk, jo apkalpojošais personāls brīžiem ar visu netika galā un uz dažām ekspozīcijām bija jāgaida rindā.
...
Komentāri (0)  |  2012-08-15 09:36  |  Skatīts: 2111x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Vakara pasaciņas


sadaļa: "PUMPURS" IESAKA

Mēs ar mazo meitiņu jau kādu laiciņu grāmatas lasīšanai ņemam no bērnu bibliotēkas. Tas ļauj gan naudu ietaupīt, gan mājās vietu neaizņem. Gājiens uz bibliotēku mums ar mazo izvēršas par diezgan svarīgu pasākumu. No bibliotēkas paņemtās grāmatas lasām katru vakaru divu trīs nedēļu garumā, vienas un tās pašas, kamēr jau meita pielabo tekstu, kad mēģinu kaut ko saīsināt, ar domu, lai ātrāk tieku līdz pasakas galam. Man gan liekas, ka vecos labos laikos bērnu grāmatiņas bija skaistākas, mīļākas, saturiski bagātākas, jo tagad lielākoties ir nopērkamas tikai tulkotās grāmatas ar bezgaumīgi raibiem zīmējumiem, ar sliktu tulkojumu, tādu, ka lasot mēle mežģās un diezgan bezsakarīgu, bezjēdzīgu tekstu. Labu mazo bērnu grāmatu, manā skatījumā, nav daudz un tieši tāpēc gribēju pastāstīt par savu „
...
Komentāri (1)  |  2012-07-20 15:08  |  Skatīts: 2217x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.


Brauciens uz Dabas muzeju!


   Gatavojot Montessori materiālus, tik ļoti esam aizrāvušās ar dabas izzināšanu, ka nolēmām aizbraukt arī uz Dabas muzeju. Kā reiz, draugiem.lv sadaļā "Runā" pienāca informācija par vasaras mēnešos atvērto Dabas izziņas spēļu istabu. Tā kā arī mums ir sava spēļu istaba un nu jau man ir tapuši vairāki Montessori valodas materiāli, nolēmu jābrauc lūkoties. Un tā šo trešdien nevedu mazo uz bērnudārzu, bet braucām abas uz muzeju. Sākām ar spēļu istabu. Vairāk par spēļu istabu variet lasīt www.dabasmuzejs.lv . Bija interesanti, bet tas tomēr vairāk bija domāts bērniem, kas jau paši lasa. Tāpēc tur ilgi neuzkavējāmies. Tā kā trīsgadnieka uzmanība varētu nebūt ilgstoša, dažām ekspozīcijām lielu uzmanību nepievērsām. Daudz laika, protams, pavadījām pie dzīvnieku ekspozīcijām. Ļoti mums patika botānikas ekspozīcija "Mežš, pļava, purvs, kāpas". Skapīšos ar daudzām durtiņām varēja aplūkot un iepazītiesar dažādiem meža,pļavas, purvu un kāpu iemītniekiem un augiem. Lai tikstu pie skapīšiem, vajadzēja kāpt pa nelielām trepītēm. To nu mēs izmēģinājām vairākas reizes, jo pats rāpšanās process bija aizraujošs. Ļoti mums patika ekspozīcija "Cilvēks un vide" , kas interaktīvā veidā iepazīstina ar ekoloģijas jautājumiem, cilvēka un vides mijiedarbības problēmām, kā arī ilgtspējīgas attīstības iespējām. Daudz no tā mana trīsgadniece nesaprata, bet tur bija plašas darbošanās iespējas - skatīšanās "
...
Komentāri (0)  |  2012-07-06 09:49  |  Skatīts: 853x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Lasīt tālāk.